Zespół Dzieci Maryi

Zespół Dzieci Maryi to grupa jak w rodzinie

Spotykamy się od 2010 roku, najstarsi członkowie chodzą obecnie do 7 klasy, a najmłodsi mają 2 lata. Każdy jest niezbędny, jeden śpiewa, drugi gra, ktoś dyryguje, albo pokaże ruch czy taniec do utworu. Chłopców zawsze było mniej,  ale uczestniczyło w próbach już 20 chłopców. Razem w zespole śpiewało 89 dziewcząt i chłopców. Niektórzy śpiewają teraz w Zespole Ad Deum. Nie ograniczam wieku śpiewających, nawet ci najmłodsi mogą trzymać grzechotkę. Jeśli rodzice nie mogą przywozić chórzystów na próby, to dołączają na Mszy,  aby np. wspólnie zagrać. Gramy na instrumentach perkusyjnych, niektórzy na gitarze, na pianinie czy skrzypcach.  Dzieciaki uczestniczą również w doborze repertuaru.

Śpiewamy w ostatnie niedziele miesiąca, a próby odbywają się w każdą środę o 17.15 w salce katechetycznej lub kościele i trwają pół godziny.

Śpiewamy w swojej parafii, choć zdarzyło się, że na zaproszenie ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka, śpiewaliśmy kolędy w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. 26 stycznia 2022 roku ks. Biskup zaprosił wszystkie zespoły dziecięce z Diecezji Bydgoskiej, przyjechało kilka zespołów, ale zaśpiewał tylko Zespół Sióstr Elżbietanek i nasz. Ks. biskup śmiał się że Elżbiety nie zawiodły.

Na koniec roku szkolnego, w czerwcu idziemy wspólnie na lody, bo po zaśpiewaniu możemy pozwolić sobie na „małą chrypkę”. Panuje u nas miła i życzliwa atmosfera pod okiem Matki Bożej Królowej Polski.

Zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież przybywa samodzielnie.

Elżbieta Krzyżanowska