Wiadomości z Papui-Nowej Gwinei

Wiadomość od ks. Roberta Ablewicza MSF, polskiego misjonarza, do niedawna posługującego w Papui-Nowej Gwinei.

Pozdrawiam serdecznie 🤗 Potrzeba było trochę czasu aby móc zobaczyć owoce pomocy, kierowanej do Ks. Damiana w Papui-Nowej Gwinei 🇵🇬 z Parafii Brzoza wraz z Ks. Proboszczem Wojciechem.

Ksiądz Damian MSF, na którego jest przekierowana ofiara na misje przesyła podziękowania. To przekierowanie było niezbędne, aby uniknąć nieporozumień oraz ochronić środki i aby dotarły i mogły pracować na rzecz najbiedniejszych. Całym sercem dziękuję za dotychczasową pomoc na rzecz Domu Dziecka w Mendi. Obecnie Diecezja przejęła opiekę nad Sierotami, a ja będąc w Polsce z powodów zdrowotnych nie mogę zapewnić opieki i właściwego wykorzystania ofiary Misyjnej z Parafii Brzoza.

Ks. Damian Szymski MSF, który obecnie otrzymuje od Was wsparcie finansowe pokazuje na filmach, co dzięki Parafianom oraz ludziom dobrej woli udało się już osiągnąć. Za dotychczasową pomoc oraz kontynuację z serca dziękuję. Ks. Damian otrzymuje wsparcie od stycznia 2024 i dzięki dobrej woli ludzi Wielkiego Serca może realizować dalsze projekty. Ufam, że będzie mi dane wrócić na misje, stąd tym bardziej cieszę się, że Wasze nieocenione wsparcie i pomoc dalej płynie do Papui. 🇵🇬

Z modlitwą i wdzięcznym sercem błogosławię ✝️🙏🕊

Ks. Robert Ablewicz MSF