OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA rok B – 8IX2024

1. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w modlitwie w intencji naszej Ojczyzny najpierw w kościele, a potem na cmentarzu za poległych w czasie II wojny światowej.

2. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dziękujemy Bogu, że mamy Katechetów, którzy podjęli się pracy w naszej szkole podstawowej i w przedszkolu. Wspomagamy naszych Katechetów: Panie mgr Elżbietę Pękałę, Beatę Paprocką, Roberta Mrozowskiego i ks. Donalda Ruksa – nowego proboszcza w Chomętowie.

3. Dziękujemy za udział w sobotniej pielgrzymce do Łażyna, w miejscu narodzenia bł. Czesława Jóźwiaka, byliśmy tam razem z Rodziną Błogosławionego. Tego dnia przeżyliśmy wraz z Księżmi Salezjanami i Uczniami Szkół Salezjańskich z Torunia i Bydgoszczy kolejną inaugurację nowego roku katechetycznego (na zdjęciach).

4. Pani mgr Elżbieta Krzyżanowska zaprasza do Zespołu Muzycznego Dzieci Maryi na pierwsze spotkanie w dniu 18 września, o godz. 17.00. Zapraszamy także każde Dziecko, które chce śpiewać w Zespole.

5. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali święto Podwyższenia Krzyża. Tej tajemnicy została dedykowana nasza kaplica cmentarna, dlatego dnia 14 września, o godz. 10.00, zapraszamy na cmentarz do modlitwy za naszych Zmarłych.

6. Zapraszamy do udziału w Katechezach Przedmałżeńskich z praktyczną i profesjonalną nauką tańca. Katechezy rozpoczną się w poniedziałek, 7 października 2024 o godz. 18:45 w kawiarence parafialnej przy kościele św. Maksymiliana i będą trwały przez kolejne 10 poniedziałków, 2×40 min. Po zakończonej katechezie będzie możliwość skorzystania z lekcji tańca trwającej 1 godz. Koszt udziału w całym kursie (katechezy + lekcje tańca) to 600 zł od pary. Możliwy jest też udział w samych tylko katechezach (bez tańca), wtedy koszt to 200 zł od pary. Kontakt ws. zapisów: ks. Tomasz, tel. 608 087 263.

7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy – śp. ks. prał. Ryszarda Kiełczewskiego, który w latach 1985/86 był proboszczem w naszej Parafii (w najbliższym numerze JESTEM zamieścimy dane dotyczące pracy ks. Prałata w naszej Parafii) oraz śp. Łukasza Worzałę, ur. 1982 r., zamieszkałego od dwóch lat w Brzozie. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…