OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA rok B – 21 VII 2024

1. Naszej modlitwie przewodniczył ks. prof. Grzegorz Barth – pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dziękujemy, że część swego urlopu ks. Profesor przeżywał wraz z nami służąc nam swoją wiedzą i doświadczeniem.

2. Dzisiaj wyrusza z Bydgoszczy Piesza Pielgrzymka, która pójdzie – jak w roku ubiegłym – drogą przy jeziorze w Pieckach i tam będzie postój. Kto chciałby poczęstować Pielgrzymów napojami i słodyczami proszę, aby udał się do Piecek przed godziną 10.30.

3. Dnia 25 lipca obchodzi imieniny nasz ks. Biskup. Tego dnia modlimy się za Niego w sposób szczególny.

4. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, z tej racji w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będę świecił pojazdy najpierw przy wyjeździe przy pomniku, a następnie na placu parkingowym przy OSP. Ofiary zebrane podczas święcenia przeznaczymy na pojazdy dla Misjonarzy.

5. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 16 września.

7. Z dniem 27 sierpnia przechodzi na emeryturę Proboszcz Parafii pw. św. Mikolaja w Łabiszynie ks. Krzysztof Sobieralski (rocznik święceń 1979). Dziękujemy za Jego 45 letnią posługę duszpasterską i otaczamy Go wdzięczną modlitwą.

8. Pielgrzymka Rowerowa z Gdańska na Jasną Górę przybędzie w najbliższy wtorek (23 lipca) do Brzozy. O godzinie 20.30 Apel Jasnogórski, a w środę rano o godzinie 7.00 Msza święta.