OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA rok B – 11 VIII 2024

1. Dziękujemy za posługą duszpasterską ks. Bartoszowi – doktorantowi Uniwersytetu Santa Croce w Rzymie – a przede wszystkim Przyjacielowi naszej Parafii.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy obdarowali i przygotowali obiad dla 49 osobowej Pielgrzymki Rowerowej z KOCIEWIA.

3. Zapraszamy na inaugurację nowego roku szkolnego w naszym kościele, w niedzielę, dnia 1 września na Mszy świętej o godz. 10.00.

4. Skauci Europy zapraszają na inaugurację nowego roku pracy także w niedzielę, dnia 1 września na Mszy świętej o godz. 12.00.

5. Jako parafia jesteśmy w trakcie realizacji trzech zadań dotyczących prac konserwatorsko – renowacyjnych w naszym kościele. Na tym etapie prosimy o pomoc materialną w realizacji renowacji 3 drzwi bocznych. Sumę, w wysokości 33.000 zł musimy zapłacić Wykonawcy do dnia 14 września br. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli ofiary na ten cel.

6. W ubiegłym tygodniu zmarły zamieszkałe w Brzozie nasze Parafianki: W piątek pożegnaliśmy śp. Monikę Józefowicz (ur. 1934). W najbliższy poniedziałek pożegnamy śp. Irenę Woźniak (ur. 1949). Msza święta pogrzebowa w kaplicy na cmentarzu o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Wieczny odpoczynek …

SZLAKIEM OŚMIU KROPLI NADZIEI w BRZOZIE

W niedzielę 18 sierpnia br. w godzinach od 9.00 do 14.00, w Brzozie, na placu przed Kościołem stacjonował będzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. To już 137. przystanek akcji zbiórki krwi „Szlakiem ośmiu kropli nadziei”. Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Od 2011 roku dzięki życzliwości wspaniałych ludzi udało się w Brzozie zebrać ponad 190 litrów krwi (425 dawców). Dziesięć lat temu -18 maja 2014 r. była rekordowa ilość 26 litrów – 57 dawców oddało ten życiodajny lek.

Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Dawca nie może mieć jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszności, gorączka). Przed wybraniem się do ambulansu RCKiK należy zjeść lekki posiłek.

Podczas tej akcji będzie również możliwość dokonania rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku i komórek macierzystych.

Jak zostać dawcą szpiku

• wiek 18–45 rok życia,
  • brak wyraźnej nadwagi, ponieważ w przypadku ludzi bardzo otyłych mogą być trudności z pobraniem szpiku,
  • stan zdrowia zgodny z obowiązującymi przepisami,

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej akcji nie tylko mieszkańców Brzozy, ale również okolicznych miejscowości. Oddanie krwi to taki prosty gest, a może uratować życie.

Koordynator akcji

Andrzej Kubiak